Az adatrögzítés menete
- Elsőként az állomást és a hidrológiai adatfajtát kell kiválasztani és a funkcióhoz kapcsolni (lásd a keretrendszer leírásánál).
- Ezt követően az ablak menüsávján be kell állítani az adatfelviteli feltételeket (a részleteket lásd lentebb).
- A „Feltölt” parancsra inicializálódik a rögzítéshez szükséges táblázat. Amennyiben korábban (pl. az operatív rögzítés során) már vittek be adatokat, azok is megjelennek a táblázatban. A táblázatban az idősort segítő grafikon is segíti az adatfelvitelt. A grafikon lecsukható.
- A táblázatba értelemszerűen be kell írni az adatokat. Az adatmezők változásait a program soronként érzékeli és a sorvégi állapotjelző csúszka „Mentés” helyzetre vált.
- Az elsődleges rögzítés végeztével a „Mentés” paranccsal az adatbázisba mentjük az adatokat.
- Az ellenőrző rögzítéshez a kontroll opciót választjuk a menüsávon, majd ismét a „Feltölt” paranccsal töltjük be az adattáblát. Az elsődleges rögzítésnél bevitt adatok mezői eltérő alapszínnel, üresen jelennek meg a táblázatban. Azok az adatok, amelyek korábban már átestek az ellenőrző rögzítésen, látszanak a táblázatban. Az elsődleges rögzítésnél üresen hagyott rekordok (sorok) az ellenőrző rögzítésnél nem jelennek meg.
- Elvégezzük az ellenőrző rögzítést. Az esetleges adateltérést a program a kérdéses mező elhagyásakor – az eltérő alapszín megtartásával – azonnal jelzi. Az eltérő adat fölé vitt kurzorral az elsődleges bevitt adat is megjeleníthető. Eltérés esetén a felhasználónak lehetősége van javítani beírt adatot (elfogadni az elsődlegest) vagy elfogadni az eltérő kontroll értéket.
- Az ellenőrző rögzítés végén ismét mentést kell végezni.
A modul menüsávja és a kitöltendő adattáblázat adatfajtánként eltérő lehet. A következőkben elsőként egy általános szerkezetű és használatú menüt és adattáblát mutatunk be. Ezt követően a további adatfajtáknál az eltérésekre és a specialitásokra fókuszálunk.
Created with the Personal Edition of HelpNDoc: Protect Your Confidential PDFs with These Simple Security Measures